Önismeret, motiváció, önbizalom.
Külföldi élet. Párkapcsolati, munkahelyi, a tágabb családdal, szülőkkel, kisgyermekes szülői szereppel kapcsolatos életvezetési problémák, gyász és krízisek feldolgozása, pszichoszomatikus tünetek, függőség azok a témák, amelyekkel a leginkább foglalkozom.
Így kezdődött Magyarországon
2010-ben szereztem az ELTE-n okleveles pszichológus végzettséget: tanácsadás, munkapszichológia, addiktológia szakirányokon.
Már az egyetem alatt vezettem konzultációs csoportokat középiskolásoknak és a Nap-kör Egyesületben gyakoroltam a személyközpontú tanácsadást.
5 évig dolgoztam humán erőforrás területen Budapesten és ekkor jöttem rá, hogy az érdeklődésem a szervezetek működésétől egyre inkább az egyének és csoportok kihívásai, motivációja és jóllétének fejlesztése felé fordul.
A külföldre költözés teljesen megváltoztatott
A magánéletemben is éppen ekkor következett be egy nagy változás, 2015-ben Svédországba költöztem. Eleinte önkéntesként autista és ADHD diagnózissal rendelkező fiatalokkal foglalkoztam, ez felébresztette bennem a vágyat, hogy visszatérjek a tanult szakmámhoz, a pszichológiához.
2 évig egy svéd kisvárosban menekültek társadalomba való integrációjával dolgoztam. Ekkor ébredtem rá, hogy mennyi kihívás elé állítja az embereket a külföldre való költözés, pláne ha ez küldő kényszer hatására történik. Az elmúlt 5 évben a stockholmi önkormányzatnál állok alkalmazásban coachként, főleg mentális problémákkal küzdő személyek fejlesztésével, integrációjával foglalkoztam. Az egyik módszertan, amivel Svédországban dolgozunk, az ún. „Motivational interviewing”, ami a Carl Rogers-féle személyiségközpontú terápia alapjaira épül, különösen közel áll hozzám. Számtalan képzés után a módszer specialistájává váltam a svéd munkahelyemen és módszertani workshopokat tartottam a kollégáimnak 2020-2021-ben.
Az elmúlt 8 évben, ahogy sok külföldre költöző, én is átestem
kisebb-nagyobb kríziseken, a saját terápiám, majd később a
klinikai pszichológus által vezetett szupervízió segített
megtalálni magamban a magabiztosságot ahhoz, hogy
elindítsam a saját vállalkozásom pszichológusként és főleg
a külföldön élőket, illetve a hozzám forduló magyarokat
segítsem a lelki elakadásaik megoldásában.
A szenvedélyem:
a külföldön élők mentális egészségének fejlesztése
A másik motiváció pedig az volt, hogy egyre több külföldön élő magyar keresett meg azzal, hogy igény lenne pszichológiai tanácsadásra. Eleinte egyéni konzultációkat tartottam, majd ez bővült a workshopokkal és előadásokkal és szép lassan a külföldi élet lélektanának specialistájává váltam. 2022-ben pedig elindult a "Külföld és pszichológia" nevű külföldi lét pszichológiájával foglalkozó Instagram, Facebook oldalam is és a Youtube csatornámra pedig külföldön élőkkel készítek interjúkat.
A pszichológusi hitvallásom az, hogy minden hozzám fordulóra egyedi személyiségként tekintek, aki a saját problémájának a specialistája, én pedig egyfajta mentorként támogatom abban, hogy megtalálja a saját egyedi megoldását. A rogersi személyközpontú konzultáció eszközeivel, a korábban említett Svédországban használatos MI módszerrel, a tranzakcióanalízis alapjaival, személyiség tesztekkel és coaching technikákkal is dolgozom a munkám során.
Akiktől én tanultam: Gelsei Bernadett döntésmentor és a jelenlegi szupervízorom, Köves-Tóth Éva klinikai szakpszichológus. Az interneten és könyveken keresztül pedig dr. Máté Gábor, Orvos-Tóth Noémi, Almási Kitti és Vágyi Petra munkásságát követem figyelemmel.